Koruyucu Hekimlik

Koruyucu Hekimlik

kor5kennel cough  Veteriner  koruyucu hekimliğin amacı;  evcil hayvanlarınızın ve sizin karşılaşabilecek, hastalıklardan  korunması, ileride çıkabilecek büyük problemlerin önlenmesi ve evcil hayvanınızın uzun, sağlıklı ve  kaliteli yaşamasını sağlamaktır. Evcil hayvanlarımızı çeşitli hastalıklardan korumanın en kolay ve ekonomik yolu koruyucu hekimlikten geçmektedir.

  
  Evcil hayvanınız ile beraber kliniğimize ilk gelişinizde; petiniz ile ilgili bakım, besleme,eğitim, bakım şartları  ve aklınıza gelebilecek bütün konular hakkında bilgi verilir. Yapmanız ve yapmamanız gerekenlerden söz edilir. Evcil hayvanınızın ilerideki yaşamında ortaya çıkabilecek ırka ait kalıtsal hastalıklar, bu hastalıklarla ilgili klinik belirtiler ve bunlara ait önlemler anlatılır. Örneğin büyük ırk köpeklerde sık görülen kalça displazisi veya İran  kedilerinde sık görülen polikistik böbrek hastalıgı gibi.


 

kor3 kor4
kor1

  Bundan sonra, Petinizin genel saglık muayenesi yapılır. Petiniz sağlıklı ise, petinizin hastalıklardan korunabilmesi için yaşına, ırkına, genel sağlık durumuna, yaşadığı ortam ve yaşam şekline göre uygun aşı, iç ve dış parazitlerden arındırma programları oluşturulur. Bu uygulamaların tekrar tarihlerinde sizi haberdar ederek, bu uygulamaları daha kolay takip etmenizi sağlıyoruz.. 

 

  Koruyucu hekimlik adına evcil hayvanınız hakkında cekinmeden 7 gün/24 saat hekimlerimizden bilgi alabilirsiniz. Petinizle birlikte uzun, saglıklı ve kaliteli yıllar dileriz.