ALANINDA UZMAN EKİBİMİZLE YANINIZDAYIZ

Hizmetlerimiz

Evcil Dostlarınız Bizim İçin Öncelikli!

Cerrahi

Operasyon uygulayacağımız hastaların, gerekli durumlarda operasyon öncesi tahlil ve tetkikleri yapılarak, hastaya en uygun anestezi protokolü belirlenir.
Günün 24 saati steril operasyon salonumuzda hastalarımızı gaz anestezisi ile anesteziye ediyoruz.
Operasyon boyunca anestezist tarafından hastanın kalp atışları, solunumu, oksijen basıncı, vücut ısısı ve tansiyonu monitörden takip edilmektedir.

İletişim: +90 552 812 72 20

Kardioloji

Kliniğimizde kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde, aktif klinik araştırma programlarını ve güncel gelişmeleri takip ediyoruz.
Hastalarımıza en etkili, güvenli, konforlu teşhis ve tedavi seçeneklerini sunmaya çalışıyoruz.
KALP HASTALIKLARININ BELİRTİLERİ : Öksürük (Özellikle geceleri artan, inatçı) Güç kısa soluk alış veriş, dilde morarma Kalpte üfürümler Kalp atımında ritim bozuklukları Egzersize toleransızlık, erken yorulma Eksersiz sırasında yığılma, bayılma Ödem ve karın boşluğunda sıvı birikimi Kardiyak sistemin muayenesi, var olabilecek hastalıklar dışında kalp hastalıklarından korunma ile ilgili bilgiler de verir. Kardiyak muayeneler aynı zamanda anestezi yapılması gereken yaşlı ve düşkün hastalarda da yapılır. Bu muayene sonuçları cerrahi takımının uygun ve güvenli anestezi protokolü belirlemesini ve risklere karşı hazırlıklı olmasını sağlar.

İletişim: +90 552 812 72 20

Dahiliye

Enfeksiyöz hastalıklar gibi dahili hastalıklar kliniğimizin uzman ve tecrübeli hekimleri tarafından geniş laboratuvar olanakları,
Röntgen, ultrason, endoskop,EKG, MR, BT kullanılarak teşhis edilmekte ve başarıyla tedavi edilmektedir.

İletişim: +90 552 812 72 20

Yoğun Bakım

40 kedi, 40 köpek ve 40 karantina kapasiteli havalandırmalı ve klimalı yoğun bakımda paslanmaz çelikten yapılmış kafeslerde; hastalarımız tedavileri boyunca 24 uzman yoğun bakım ekibi kontrolündedir.
Yoğun bakımımız acil durumlar ve operasyon sonrası dönemde hastalarımızın bakım ve ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde modern ekipmana sahiptir.

İletişim: +90 552 812 72 20

Teşhis

Dünyadaki en kutsal şeyin yaşam hakkı olduğunun bilincinde olarak, ileri teknolojik olanaklar ve bilgiler ışığında tecrübeli, sabırlı, dinamik ve sevgi dolu kadromuzla hizmet vermekteyiz.
Tansiyon (Kan Basıncı) Kedi ve köpeklerde kan basıncı, kliniğimizde 2 metodla ölçülmektedir. Acil durumlarda ve hipertansiyonla seyreden hastalıkların tespitinde hem osilometrik yöntem hem de dopler ultrasonik kan akım monitörü kullanılmaktadır.

İletişim: +90 552 812 72 20

Ultrasonografi

Birçok hastalığın ön teşhisinde kullanılan, ancak daha çok karın organları gibi ses dalgalarının kolayca geçebileceği konumdaki organların tetkikinde etkili bir inceleme yöntemidir. Bu inceleme yönteminde X ışını yoktur. Ultrason, insan kulağının işitemeyeceği kadar yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanarak iç organları görüntüleyen bir tanı yöntemidir.
Ultrasonda radyasyon kullanılmaz. Bu nedenle gebelerde ve bebeklerde rahatlıkla kullanılabilir. Cihazdan gönderilen ses dalgaları, hasta vücudundan yansıdıktan sonra gene aynı cihaz tarafından algılanır. Yansıma farklılıkları organdan organa değişir. Bu nedenle farklı yansımaların olduğu yapılar, farklı görüntüler verir. Normal yapılar içindeki bir tümör ya da kist, ses demetlerini farklı yansıttığı için farklı yapıda gözlenir ve tanı konulur.
Görüntü oluşturulması sırasında “prob” hasta vücudunda gezdirilirken, altında kalan bölümün kesit görüntüleri, hareketli organlar gibi ekranda kayar. Bu esnada radyolog tanı koyar. Ultrasonografi, bu konuda eğitim almış Veteriner Hekimler tarafından uygulanmalıdır.

İletişim: +90 552 812 72 20

Şubelerimize ulaşmanız için yapmanız gereken çok kolay

Küçükyalı Poliklinik

Bornova Hastane

Alaçatı Klinik